Opis

19 stycznia, 9 lutego i 15 marca 2020

Dlaczego Wielka Niedźwiedzica ma długi ogon? Gdzie po niebie czmycha Ryś, a gdzie Zając? Jak znaleźć gwiazdę polarną? W której konstelacji świeci gwiazda, która wkrótce wybuchnie? Te i inne tajemnice nocnego nieba poznacie podczas koncertu w planetarium.

GG.Violin w składzie:
Gutek Ciężarek (skrzypce elektryczne) i Gwidon Ciężarek (skrzypce akustyczne)

W programie znajdzie się muzyka klasyczna, pop, folk i kompozycje własne artystów.
- Solar – GG.Violin oryginal
- La Noyee – Yann Tiersen - Amelie Soundtrack
- Senorita – Shawn Mendes & Camila Cabello
- To i hola – polski folk
- Dance Monkey – Tones And I
- Fortuna (Carmina Burana) – Carl Orff

Gutek i Gwidon to bracia, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Są laureatami wielu konkursów skrzypcowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m. in. w Krakowie, Lublinie, Filadelfii, czy Teneryfie. Występowali we Włoszech, Francji, Szwecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Korei, Japonii.
Utwory GG. Violin łączą ze sobą elementy różnych stylów, takich jak chillout, minimal, indie rocka, czy indie popu. Szczególnie bliski twórcom jest folk. W ich kompozycjach i aranżacjach można odnaleźć całą paletę barw muzyki świata - od polskiej, przez bałkańską, irlandzką, oraz ludową muzykę Ameryki Południowej i Azji. Aktualnie zespół skupia się na tworzeniu coverów muzyki popu, elektronicznej, filmowej, oraz folku, wciąż wzbogacając także swój dorobek autorski.