Opis

„Poszukiwanie kontaktu z innymi, także poza Ziemią, jest kolejną próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie o to, kim jesteśmy” – Carl Sagan

Dlaczego tak bardzo potrzebujemy kontaktu z innymi? Czy Internet naprawdę zbliża ludzi? Jak dać o sobie znać innym potencjalnym mieszkańcom kosmosu?

Od najdawniejszych czasów szukaliśmy kontaktu z innymi ludźmi. Krocząc tą drogą odkryliśmy pismo, radio, telefon, telegraf, a w końcu Internet. Pokonywaliśmy bariery językowe, problemy związane z odległością i czasem przepływu informacji. Dzięki nowoczesnym technologiom i urządzeniom ułatwiających komunikowanie się zmieniamy świat oraz siebie samych. Połączeni niewidzialną siecią, pozostajemy ze sobą w nieustającym kontakcie. 
„Halo Ziemia” zabiera nas w podróż śladami sond kosmicznych, niosących ziemski przekaz dla przyszłych pokoleń, a być może również innych mieszkańców Wszechświata.

To animowany film o istocie porozumiewania się, zrealizowany w technologii fulldome i przeznaczony do oglądania na sferycznym ekranie planetarium. Dzięki unikatowej technologii widzowie zanurzają się w film, a obrazy, muzyka i dźwięki okalają ich ze wszystkich stron.

W roli narratora wystąpił Zbigniew Zamachowski, a muzykę skomponował Jan Duszyński – autor oprawy muzycznej filmów „Jack Strong” (za którą był nominowany do nagrody Orła) czy „Pokłosie”.

„Halo Ziemia” jest drugim filmem, stworzonym w Studio Produkcyjnym Planetarium Niebo Kopernika i wyprodukowanym w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Sam jego trailer jeszcze przed premierą został wyróżniony na międzynarodowym festiwalu filmowym FullDome w Jenie, film nominowano w kategorii film roku 2017 i otrzymał nagrodę JANUS Directors Award. Na festiwalu filmów planetaryjnych w Brnie w 2017 otrzymał główną nagrodę „Best Movie”.