Opis

7 lutego 2020

Bartosz Dziadosz zaprosi w kosmiczną podróż, łączącą elementy ambientu, drone, glitch i współczesnej klasyki. Powstanie to poprzez fuzja niezależnie zsyntetyzowanych dźwięków. W ambientowych przestrzeniach, wśród trzasków, zgrzytów i innych niespodziewanych odgłosów brzmieć będą skrzypce, czy akordy fortepianu. To wyprawa do galaktyki nieodkrytej, nieznanej i całkowicie obcej człowiekowi.

Bartosz Dziadosz (PLEQ)
Kompozytor, producent muzyczny, kurator. Reprezentuje eksperymentalny nurt w muzyce elektronicznej. Łączy gatunki takie jak drone, ambient, abstrakcyjny glitch i modern classical. W 2005 roku powołał do życia projekt PLEQ. Wydawał płyty na całym świecie, między innymi w Tokio, Francji, Canton czy Montrealu. Kolaboruje z artystami z różnych zakątków świata.

W kompilacjach charytatywnych znalazł się u boku takich artystów jak Max Richter, Autechre, Nils Frahm, Future Sound Of London, itd. Koncertował w Polsce, Rosji, Anglii, Szwajcarii, Norwegii, Szwecji, Rumunii, Grecji, na Litwie. Ma na swoim koncie ponad 20 kompozycji do spektakli teatralnych. Jest autorem ścieżki dźwiękowej do słuchowisk radiowych „Wszystko o mojej matce” i „Moja podróż do Rosji”. Współpracuje z Tomkiem Śpiewakiem, Lucy Sosnowską, Grzegorzem Jaremko, Wiktorem Rubinem, Michałem Borczuchem.