Studio produkcyjne

W studiu produkcyjnym planetarium powstają pokazy wyświetlane na ekranie w kształcie półsfery. Tworzymy oryginalne pokazy filmowe dla naszych widzów i dla planetariów na całym świecie. Pokazy powstają pod okiem animatorów o wieloletnim doświadczeniu w filmie i kinowych efektach specjalnych. Studio skupia wokół siebie także artystów spoza Centrum Nauki Kopernik.

Produkcje są tworzone przy użyciu najnowocześniejszych systemów graficznych oraz specjalistycznego oprogramowania full-dome firmy Sky-Skan. Pracujemy w rozdzielczości 4K. Sprzętowo wspomaga nas renderfarma złożona z 50 najnowszych procesorów, oraz system DigitalSky2 generujący obraz na kopułę w czasie rzeczywistym.

Pierwszym filmem stworzonym przez Studio produkcyjne planetarium był „Na skrzydłach marzeń” (Dream to Fly), którego premiera odbyła się w październiku 2013 roku. Kolejnym filmem studia planetarium jest „Halo Ziemia”, opowiadający o komunikacji. Film miał premierę 26 kwietnia 2017 roku. Otrzymał jedną z głównym nagród na festiwalu filmów planetaryjnych w niemieckiej Jenie – Full-Dome Festival.