Planetarianie to ludzie o tysiącu zainteresowań. Łączy ich jedno: kosmiczna pasja. Poznaj ich.

 • dr Weronika Śliwa

  dr Weronika Śliwa

  Szefowa planetarium. Jeśli chcielibyście wiedzieć, jak wygląda Wszechświat promieniujący w świetle rentgenowskim, idźcie właśnie do niej – w końcu temu poświęciła swój doktorat w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Warszawie. Fascynuje ją kosmos obserwowany w każdej długości fali i każdym rodzaju promieniowania.

 • dr Kamil Deresz

  dr Kamil Deresz

  Zastępca kierownika. Astronom, pasjonat popularyzacji nauki. W planetarium odpowiada za pokazy interaktywne i pracę prezenterów. Autor i współautor wielu pokazów. Orędownik współpracy między planetariami. Wspiera astronomiczne inicjatywy edukacyjne.

 • Mateusz Borkowicz

  Mateusz Borkowicz

  Astronom od zawsze. W planetarium, ale także w radiu i telewizji, opowiada o tym, co dzieje się w kosmosie. Zamierza okrążyć świat. Miłośnik kuchni śródziemnomorskiej oraz ciepłych krajów. Marzy, aby poprowadzić audycję radiową i zostać lektorem. Uważa, że rzeczy niemożliwe to te, na które potrzeba więcej czasu.

 • Tomasz Drela

  Tomasz Drela

  Geolog i paleontolog. Zajmuje się miednicami dinozaurów drapieżnych. Lubi muzykę rockową i podróże. W planetarium prowadzi pokazy dla publiczności, a także organizuje koncerty klasyczne, jazzowe i dla dzieci.

 • Krzysztof Kowalczyk

  Krzysztof Kowalczyk

  Absolwent fizyki, miłośnik astronomii. W planetarium prowadzi pokazy dla publiczności. Szczególnie lubi opowiadać o czarnych dziurach i Marsie, któremu poświęcił swoją pracę magisterską. Autor słów piosenki opowiadającej w 10 zwrotkach o historii kosmologii.

 • Jacek Mikulski

  Jacek Mikulski

  Praca z publicznością to jego pasja. Od wielu lat zajmuje się teatrem improwizowanym i być może dzięki temu doświadczeniu jego pokazy są zawsze niepowtarzalne. Wielki fan kultury komiksowej, średniowiecza, super bohaterów, s-f, modelarstwa figurkowego i gier rpg.

 • Helena Krauze-Wultańska

  Helena Krauze-Wultańska

  Prezenterka. Specjalizuje się w pokazach dedykowanych młodym widzom. Z wykształcenia archeolog, zajmuje się odtwórstwem historycznym i strzela z łuku. Jest zafascynowana Afryką Środkową, a jedną z jej pasji są podróże.

 • Mateusz Wyszyński

  Mateusz Wyszyński

  Studiował astronomię. Kochający ojciec swoich psów, kotów i koszatniczek, zbuntowane dziecko lat 90., które prawdopodobnie już nigdy nie wydorośleje. Jego autorytetem astronomicznym jest Carl Sagan. W wolnym czasie uprawia sport, czyta książki, gra w gry komputerowe i w kapeli metalowej wraz z Michałem Gochną.

 • Magdalena Sobczak

  Magdalena Sobczak

  Grafik komputerowy i animator. Pracuje w studiu produkcyjnym planetarium. Walczy z grawitacją, odległościami, planetami i gwiazdami, innymi słowy – z całym Kosmosem.

 • Maciej Błocki

  Maciej Błocki

  Obsługa techniczna planetarium. Już od drugiego tysiąclecia związany z techniką sceniczną. Ciekawy wszystkiego, co wydaje się niezrozumiałe, wierzy w logikę. Pasjonuje się historią, lubi gry planszowe. Introwertyk ceniący sobie towarzystwo.

 • Bolesław Wolski

  Bolesław Wolski

 • Aleksander Kalinowski

  Aleksander Kalinowski

  Absolwent warszawskiej PWST. Miłośnik gwiazd i gwiazdozbiorów. Gaduła z mało śmiesznym sarkastycznym dowcipem. Jego hobby to prowadzenie pokazów pod dużą kopułą Planetarium. Wypieka najlepsze w galaktyce Drogi Mlecznej owsiane ciasteczka.

 • Michał Gochna

  Michał Gochna

  Pasjonat astronomii. Jako wolontariusz współorganizuje wspólne obserwacje nieba.

 • Maria Segit (na zwolnieniu)

  Maria Segit (na zwolnieniu)

  Prezenterka. Jak na pracownika planetarium przystało uwielbia bujać w obłokach. Archeolog-kulturoznawca zafascynowana Ameryką Południową. Marzy, żeby przejść Szlakiem Inków aż do Machu Picchu. W wolnych chwilach lepi z gliny a na rowerze odkrywa Warszawę i jej okolice.