Wizyta indywidualna

Ceny biletów indywidualnych Bilet NORMALNY – 22 zł (seans 2D), 27 zł (seans 3D)
Bilet ULGOWY – 16 zł (seans 2D), 21 zł (seans 3D)


Zobacz szczegółowy cennik biletów »

Jak kupić bilet

Bilety indywidualne można kupić bezpośrednio w kasie planetarium na dany dzień i w przedsprzedaży (bilety sprzedajemy na około 4 miesiące naprzód). Bilet łączony (planetarium i wejście do Kopernika) można kupić zarówno w kasie planetarium jak i w kasach Kopernika, ale wyłącznie na dzisiaj. Bilety można kupić on-line płacąc za nie od razu kartą kredytową lub przy pomocy szybkich płatności bankowych.

Sprzedaż biletów on-line »

Prosimy się nie spóźniać

Prosimy się nie spóźniać. Do sali projekcyjnej należy udać się 5 minut przed rozpoczęciem seansu. Po rozpoczęciu seansu nie ma możliwości wejścia na salę projekcyjną, a bilety przepadają.

Od jakiego wieku jest planetarium?

Planetarium jest przeznaczone dla dzieci od 3. roku życia. Młodsze dzieci mogą się przestraszyć hałasu, a bodźce wizualne mogą być dla nich zbyt silne. Filmem dla najmłodszych widzów jest „Pod jednym niebem”.

W trakcie seansu

Prosimy o nie wnoszenie do sali projekcyjnej jedzenia i napojów.
Telefony komórkowe podczas w sali projekcyjnej muszą być wyłączone.
Podczas seansów nie wolno fotografować, filmować oraz nagrywać.
Podczas seansów w sali projekcyjnej są wyłączone światła dlatego niewskazane jest wychodzenie w trakcie seansu. W nagłych wypadkach można wyjść z sali ale nie ma możliwości powrotu.
W sali znajdują się miejsce przystosowane do potrzeb osoby poruszającej się na wózku (nie ma tam fotela).

Wystawa Patrz: Ziemia

Przed seansem lub po nim zachęcamy do przeznaczenia nieco czasu na obejrzenie wystawy „Patrz: Ziemia”, która znajduje się na 3 piętrach planetarium. Wystawa opowiada o obserwacji Ziemi z kosmosu.

Szatnia, jedzenie, picie

Planetarium posiada osobne szatnie. Zlokalizowana jest tu też kawiarnia Blue Sky. W menu znajdują się kanapki, sałatki, ciasta i napoje.

Co gdzie jest?

Wejście do planetarium, szatnie, kawiarnia i przejście do Kopernika znajdują się na poziomie 0, łazienki – na minus 1, zaś sala projekcyjna na +1 (można wjechać windą).

Turyści obcojęzyczni

Wszystkie filmy w planetarium mają angielską ścieżkę dźwiękową. Niektóre posiadają również ścieżkę rosyjską. Są to filmy: „Ziemia, Księżyc, Słońce”, „Na skrzydłach marzeń”, „Polaris”, „Czarne dziury. Podróż w nieznane”, „Atronauta 3D”.

Nagranie jest dostępne na zestawach ze słuchawkami, o które trzeba poprosić w kasie przed seansem. Słuchawki są wypożyczane na podstawie dokumentu ze zdjęciem, np. legitymacji studenckiej, prawa jazdy w celu zapisania danych (imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL lub numeru paszportu) albo wpłaceniu kaucji w wysokości 300,00 złotych. Zapisane dane, po oddaniu słuchawek, zostaną zniszczone.

W przypadku zniszczenia lub zgubienia słuchawek widz będzie zobowiązany do zwrócenia kwoty 1.300,00 zł odpowiadającej ich wartości.

Zwroty biletów

Zasady zwrotu biletów znajdują się w regulaminie planetarium § 14 >>

Ostrzeżenie

Filmy prezentowane w planetarium dostarczają wielu bodźców wizualnych i słuchowych co może być niewskazane dla osób z niektórymi schorzeniami (np. epilepsją).