Dla uczniów klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych

Dla starszych uczniów polecamy różne filmy i pokazy ale szczególnie polecamy film „Na skrzydłach marzeń”, który powstał w naszych studiu graficznym i opowiada o realizacji marzenia człowieka o lataniu i historii lotnictwa. Ten interesujący film przybliża także zjawiska, które sprawiają, że samolot i inne maszyny latające wzbijają się w powietrze. Jesteśmy z tego filmu bardzo dumni ponieważ zdobył wiele nagród na całym świecie. Przed filmem odbywa się wybrany pokaz na żywo. Cały seans trwa około 50 minut. Dla starszych polecamy również pokaz na żywo pt. „Anatomia Wszechświata” opowiadający o budowie, historii i badaniach nad Wszechświatem. Cały seans trwa około 45 minut. Przychodząc do planetarium, warto zostawić sobie trochę czasu przed seansem lub po nim aby zobaczyć znajdującą się w planetarium wystawę „Patrz: Ziemia”. Ekspozycja znajduje się na 3 poziomach planetarium i opowiada o obserwacjach Ziemi z kosmosu. Niektóre jej eksponaty na pewno zachęcą uczniów.
 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • Prosimy pamiętać o tym, żeby pojawić się przed salą projekcyjną minimum 5 minut wcześniej. Nie wpuszczamy po rozpoczęciu seansu i nie zwracamy za bilety.
  • Z seansu nie można „wyjść na chwilę” i wrócić. A więc prosimy o pozostawienie nieco czasu na skorzystanie z toalety, która znajduje się na poziomie -1, a sala projekcyjna na 2. piętrze.
  • Na sali projekcyjnej jest bardzo ciemno, a obraz otacza ze wszystkich stron. Być może warto uprzedzić uczniów.
  • W planetarium znajduje się szatnia i barek, w którym można kupić kawę, herbatę, ciastka, słodycze i lody.