Dla uczniów klas 1-3

Uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej polecamy film „Polaris” o wyjątkowym spotkaniu niedźwiedzia polarnego Władimira i pingwina Jamesa, którzy razem konstruują wspaniały pojazd kosmiczny i lecą w kosmos, aby zrozumieć  pewne zjawisko związaną z Ziemią. A dlaczego ich spotkanie jest takie niezwykłe? A to dlatego, że w rzeczywistości niedźwiedź polarny i pingwin, nigdy się nie spotkają, ponieważ mieszkają na dwóch przeciwległych biegunach. No chyba, że zobaczą się w zoo.
Przed filmem „Polaris” odbywa się wybrany pokaz na żywo. Cały seans trwa około 50 minut. „Sekrety kartonowej rakiety” to także film dla uczniów klas I-III. Bohaterowie tego filmu – dwoje dzieci – poznają planety Układu Słonecznego podczas swojej podróży w kosmos na własnoręcznie zbudowanej kartonowej rakiecie. Przed filmem odbywa się pokaz na żywo pt. „kosmiczny piknik” o życiu astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Cały seans trwa około 50 minut. Warto zostawić sobie trochę czasu przed seansem lub po nim aby zobaczyć znajdującą się w planetarium wystawę „Patrz: Ziemia”. Ekspozycja znajduje się na 3 poziomach planetarium i opowiada o obserwacjach Ziemi z kosmosu. Niektóre jej eksponaty na pewno zachęcą najmłodszych.
 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • Prosimy pamiętać o tym, żeby pojawić się przed salą projekcyjną minimum 5 minut wcześniej. Nie wpuszczamy po rozpoczęciu seansu i nie zwracamy za bilety.
  • Z seansu nie można „wyjść na chwilę” i wrócić. A więc prosimy o pozostawienie nieco czasu na skorzystanie z toalety, która znajduje się na poziomie -1, a sala projekcyjna na 2. piętrze.
  • Na sali projekcyjnej jest bardzo ciemno a obraz otacza ze wszystkich stron. Być może warto uprzedzić najmłodszych.
  • W planetarium znajduje się szatnia i barek, w którym można kupić kawę, herbatę, ciastka, słodycze i lody.