Dla dzieci Wolne myśli i marzenia sięgające gwiazd

Planetarium to miejsce dla Was. To właśnie tu z bohaterami naszych filmów odbędziecie nieziemskie przygody! Zbudujecie kartonową rakietę, polecicie w kosmos, będziecie sterować statkiem kosmicznym, pochodzicie po Księżycu, zobaczyć powierzchnię Marsa, zajrzycie do wnętrza gwiazd i popatrzycie z oddali na nasz Układ Słoneczny. I kto wie, może w przyszłości dołączycie do grona naukowców, badaczy i konstruktorów, którzy zajmują się eksploracją Kosmosu i poszukują życia na innych planetach?

Do planetarium zapraszamy Was jak tylko skończycie 3 lata. Mamy dwa Was film zatytułowany „Pod jednym niebem” opowiadający o tym, jak Wielki Ptak, którego może znacie z Ulicy Sezamkowej wybrał się z kolegami na Księżyc.

Dla nieco starszych (takich, którzy zaczynają chodzić do szkoły) polecamy film „Polaris” o wyjątkowym spotkaniu niedźwiedzia polarnego Władimira i pingwina Jamesa, którzy razem konstruują wspaniały pojazd kosmiczny i lecą w kosmos, aby zrozumieć  pewne zjawisko związaną z Ziemią. A dlaczego ich spotkanie jest takie niezwykłe? A to dlatego, że jak na pewno wiecie, w rzeczywistości niedźwiedź polarny i pingwin, nigdy się nie spotkają, ponieważ mieszkają na dwóch przeciwległych biegunach. No chyba, że zobaczą się w zoo.

„Sekrety kartonowej rakiety” to także film dla dzieci szkolnych. Bohaterowie tego filmu – dwoje dzieci – poznają planety Układu Słonecznego podczas swojej podróży w kosmos na własnoręcznie zbudowanej kartonowej rakiecie.

Najstarszych natomiast zapraszamy na wszystkie pozostałe filmy w planetarium. Jednak szczególnie polecamy film „Na skrzydłach marzeń”, który powstał w naszych studiu graficznym i opowiada o marzeniu człowieka o lataniu. Jesteśmy z tego filmu bardzo dumni ponieważ zdobył wiele nagród na całym świecie.

Dzieci w wieku 5-12 lat zapraszamy wraz z rodzicami na specjalne interaktywne Koncerty dla dzieci, odbywające się raz w miesiącu. Koncerty łączą dziecięcą ciekawość i wrażliwość na muzykę z obserwacjami nieba.

Pamiętajcie, że po wizycie pod kopułą możecie zwiedzić też wystawę „Patrz: Ziemia”, która znajduje się na 3 poziomach planetarium i opowiada o obserwacjach Ziemi z kosmosu. Możecie zrobić sobie zdjęcie w skafandrze astronauty, dotknąć meteorytu czy wyjrzeć przez okno stacji kosmicznej.