Dla dorosłych Wieczorami o gwiazdach i planetach

Ofertę planetarium kierujemy w dużej mierze do dorosłych. Dobieramy ją w taki sposób, aby zaspokajała gusta zarówno stawiających pierwsze kroki w poznawaniu Kosmosu, jak i osób nieco już obeznanych z astronomią. Zachęcamy do zapoznania się i do udziału w naszej ofercie wieczornej.

„Prosto z nieba” to cykl spotkań z wybitnymi specjalistami z zakresu wiedzy o kosmosie. Podczas tych niezwykle ciekawych multimedialnych pokazów można dowiedzieć się więcej o najnowszych osiągnięciach nauki, badaniach kosmosu i gwiezdnych ciekawostkach. Prosto z nieba odbywa się raz w miesiącu, w czwartek koło godziny 19.00.

Niezwykła atmosfera panuje także na koncertach. Na te wyjątkowe spotkania zapraszamy bardzo różnych artystów wykonujących muzykę klasyczną, rozrywkową czy jazzową. Koncerty uzupełnione są projektowanymi w naszym studio wizualizacjami na kopule.

W naszym repertuarze co jakiś czas wracamy do pokazu na żywo „Konstelacja: Miłość”, który jest świetnym pomysłem na randkę pod gwiazdami.

Planetarium bierze też udział w odbywającym się w Koperniku raz w miesiącu wydarzeniu „Wieczory dla dorosłych”. Wtedy w planetarium można posłuchać o gwiazdach w wyjątkowo swobodnej atmosferze.