Walentynki pod gwiazdami

Nie możesz doczekać się Walentynek? Zacznij świętować dzień wcześniej! 13 i 14 lutego w Planetarium rządzić będą nastrojowe pokazy nieba, klimatyczna muzyka i zdjęcia z kosmosem w tle. Zapraszamy!

Kosmiczna budka

Zimowe chmury potrafią skutecznie ukryć nawet tak duże obiekty jak Księżyc i Słońce. Postanowiliśmy powalczyć z aurą. Jeśli chcesz mieć klimatyczne, walentynkowe zdjęcie z ukochaną osobą i pięknem kosmosu w tle, przyjdź do Planetarium. Znajdziesz tu specjalną fotobudkę, nie podatną na pory roku.

Pozdrowienia ze stacji kosmicznej

Nasze okno kosmiczne to replika modułu obserwacyjnego Międzynarodowej Stacji Kosmiczne. W tym miejscu na ISS fotografowało się bardzo wielu astronautów. Z okazji Walentynek, specjalnie oświetliliśmy i udekorowaliśmy nasze okno. Już na ciebie czeka!

Walentynkowe zdjęcia z Planetarium oznacz hasztagiem #walentynkipodgwiazdami

Wirtualni astronauci

VR to samotność? Nie, jeśli możemy przeżywać tę samą przygodę w tym samym czasie. Pospacerujcie po Księżycu z Buzzem Aldrinem, pokierujcie łazikiem i przelećcie między planetami w przeźroczystej kapsule.
13 i 14 lutego, w godzinach otwarcia Planetarium

Pokaz walentynkowy: Konstelacja Miłość

Walentynkowa randka pod gwiazdami? W naszym Planetarium nie zakłóci jej mróz ani chmury. Zabierzemy was w najbardziej romantyczne zakątki Drogi Mlecznej i wspólnie poszukamy serc w Układzie Słonecznym. Przekonacie się, że lepiej pochodzić z Marsa niż z Wenus. Sprawdzimy, gdzie w Kosmosie są pary i czemu single stanowią mniejszość. Za mało romantyzmu? To na deser zdradzimy, że nazwanie kogoś „swoją gwiazdką” nie musi być wyłącznie wyrazem sympatii. W tym określeniu kryje się naukowa prawda. 
Pokaz trwa około 45 minut i prowadzony jest na żywo przez prezenterów Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Dla widzów powyżej 15 lat.
Zapoznaj się z regulaminem pokazów walentynkowych >>
Więcej o pokazie >>

Istnieje możliwość wyświetlenia swojej dedykacji na kopule Planetarium przed rozpoczęciem pokazu. W tym celu wypełnij formularz dostępny od 3 do 11 lutego 2020 r. >>

Planetarium Centrum Nauki Kopernik,
13 lutego, godz. 17.30 oraz 21.30
14 lutego, godz. 17.30 oraz 21.30
Cena biletu: 30 zł

Pokaz walentynkowy: Rejs po niebie

Perseusz i Andromeda zapraszają w romantyczną podróż. Ta para galaktycznych zakochanych zabierze Was nad rzekę Erydan, w okolice Wężownika, Krzyża Południa i Centaura. Poznacie romantyczne historie, związane z tymi konstelacjami. Leżeliście kiedyś w nocy na trawie, wpatrzeni w niebo i łączyliście gwiazdy w różne przedmioty? Zwierzęta? Postaci? To klasyczny scenariusz randki :). Wiecie, jakie kształty są najpopularniejsze wśród konstelacji? Razem spróbujemy je odnaleźć i policzyć.
Pokaz trwa około 45 minut i prowadzony jest na żywo przez prezenterów Planetarium. Dla widzów powyżej 15 lat.
Zapoznaj się z regulaminem pokazów walentynkowych >>
Więcej o pokazie >>

Planetarium Centrum Nauki Kopernik,
13 lutego, godz. 20.30
14 lutego, godz. 20.30
Cena biletu: 30 zł

Koncert walentynkowy: Muzyka gwiazd

Nasz romantyczny koncert wypełnią nastrojowe kompozycje, w interpretacji Joanny Sosnkowskiej (skrzypce) i Marii Gabryś (fortepian).
Repertuar koncertu >>

Planetarium Centrum Nauki Kopernik,
13 lutego, godz. 19.00
14 lutego, godz. 19.00
Cena biletu: 30 zł