Planetarium Centrum Nauki Kopernik jest nieczynne

Centrum Nauki Kopernik jest nieczynne. Niedostępne są zarówno wystawy, jak i Planetarium oraz wydarzenia organizowane w naszej siedzibie. Nie pracuje także infolinia.

Szykujemy nowe eksponaty, wprowadzamy wzmocnione środki higieny, dezynfekujemy powierzchnie, prasujemy czerwone, kopernikowe koszulki – przygotowujemy się do przyjęcia zwiedzających. Jednak zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 2 maja 2020 r., musimy jeszcze pozostać zamknięci. Od 4 maja 2020 r. otwierać się mogą muzea, a Kopernik to nie muzeum. Z prawnego punktu widzenia, należymy do "instytucji, prowadzących działalność twórczą związaną z kulturą i rozrywką". Takie miejsca otworzą się w późniejszym, nie wskazanym jeszcze przez rząd terminie.

Tymczasem wciąż możecie zaprosić nas do domu – wystarczy śledzić nasz profil na Facebooku, gdzie w ramach #Kopernikwdomu codziennie publikujemy eksperymenty do samodzielnego wykonania, propozycje ciekawych aktywności dla całych rodzin oraz porady ekspertów. Chcemy Cię inspirować również teraz, kiedy nie możemy się spotkać bezpośrednio.

W sprawie zwrotów prosimy o kontakt na adres: zwroty@kopernik.org.pl