Orzeł wylądował – letnia odsłona pokazu na żywo przed filmami

20 lipca minie 50 lat od dnia, kiedy misja Apollo 11 dotarła do Księżyca. Neil Armstrong i Buzz Aldrin zapisali się wtedy w historii jako pierwsi ludzie, którzy spacerowali po Srebrnym Globie – w sumie przez 21 godzin i 36 minut (z przerwami).

Towarzyszył im także trzeci astronauta – Michael Collins, który nie poleciał Orłem na powierzchnię Księżyca, tylko pozostał w module Columbia na orbicie. Pomimo tego, bez niego cała misja nie byłaby możliwa. Podobnie jak bez pracy inżynierów polskiego pochodzenia. Werner Ryszard Kirchner opracował paliwo dla lądownika Orzeł. Mieczysław Bekker konstruował łaziki, natomiast Stanley Stanwyck-Stankiewicz zajmował się prawidłowym składem powietrza w statku.

Letni pokaz na żywo w planetarium Centrum Nauki Kopernik pozwoli ci przeżyć historyczne lądowanie Orła i poznać trudności, z jakimi musieli się mierzyć astronauci. Wyobrażasz sobie, że twój telefon komórkowy ma większą moc obliczeniową niż komputery, których używano podczas misji Apollo 11? Usłyszysz także o planach wznowienia lotów załogowych na Księżyc, Marsa i w inne odległe zakątki Układu Słonecznego.

Pokaz trwa około 20 minut i prowadzony jest na żywo przez prezenterów Nieba Kopernika przed wybranymi filmami 2D.
Pokaz prezentowany od 21 czerwca 2019 r.