Księżyc w prezencie – Dzień Dziecka w Koperniku

Gwiazdka z nieba to idealny prezent na Dzień Dziecka? W tym roku idziemy o krok dalej. Wspólnie z BBC Earth podarujemy wszystkim małym i dużym dzieciom... Księżyc!

Na scenie przed planetarium można będzie oglądać instalację artystyczną autorstwa Luke’a Jerrama „Museum of the Moon”. To unoszący się w powietrzu siedmiometrowy Księżyc, rozświetlający nocne niebo. Jego powierzchnia została odwzorowana na podstawie szczegółowego zdjęcia NASA w przybliżonej skali 1: 500 000. Każdy centymetr sfery to 5 km powierzchni prawdziwego Srebrnego Globu! Przyjdź, zachwyć się, zrób zdjęcie z Księżycem w tle. Na Instagramie opublikowano już ponad 20 000 fotografii z #MuseumOfTheMoon! Instalacja dostępna będzie przez 3 dni – od  wieczora 30 maja do 2 czerwca. To jednak tylko przedsmak księżycowych atrakcji, które czekają na ciebie tego lata. Przygotuj się na więcej w lipcu, kiedy to będziemy świętować 50. rocznicę lądowania misji Apollo 11.
Więcej informacji o Museum of the Moon >>

Księżyc dla dorosłych

Zanim oddamy go w ręce dzieci, Księżyc zobaczą uczestnicy majowego Wieczoru dla dorosłych. Pełnoletni mogą czasem mieć pierwszeństwo, nawet w Koperniku! 30 maja po godz. 21.00 zapraszamy na patio. Gwarantujemy imponująca pełnię, dobrą widoczność i możliwość obejrzenia także niewidocznej z Ziemi strony Srebrnego Globu, którą  potocznie nazywamy „ciemną”. Wspólnie z prezenterami planetarium odnajdziemy także miejsce, w którym wylądowała załoga Apollo 11.
Kup bilet na Wieczór dla dorosłych „W co się bawić?” >>

Księżycowy Dzień Dziecka

Nasz Księżyc będzie doskonale widoczny nie tylko po zmroku, ale także w środku dnia. Oglądanie instalacji można połączyć z wizytą w planetarium, gdzie 1 i 2 czerwca królować będzie repertuar dla najmłodszych. Szczególnie zapraszamy na koncerty „Wyprawa na Księżyc”, podczas których dzieci poznają tajniki misji Apollo i odwiedzą księżyce innych planet. Towarzyszyć im będzie muzyka m.in. J.S. Bacha, W.A. Mozarta, Fr. Chopina, G. Verdiego i E. Morricone w wykonaniu Moniki Quinn i Tomasza Woźniaka.
Nasze księżycowe plany może zepsuć porywisty wiatr. Mamy nadzieję, że się nie pojawi.

Powrót na Księżyc

Choć świętowanie Dnia Dziecka, jak i obecność instalacji „Museum of the Moon” dobiegnie końca 3 czerwca, tematyka księżycowa powróci do Kopernika już w lipcu. Zarezerwuj czas na cykl wydarzeń specjalnych, związanych z rocznicą lądowania na Księżycu >>
Z kolei BBC Earth, aby uczcić 50-tą rocznicę lądowania człowieka na Księżycu, przygotowało dla swoich widzów specjalną ramówkę programową, którą 17 czerwca rozpocznie emisja najnowszej serii „Planety” z udziałem charyzmatycznego prof. Briana Coxa, a zakończy lipcowa seria programów poświęconych zwieńczonej sukcesem misji Apollo 11.    
Więcej na https://www.bbcpolska.com/kanaly/earth/ >>