Koncert pod gwiazdami online: Maria Gabryś-Heyke

Tęskniliście za koncertami pod gwiazdami? A może ich jeszcze nie znacie? Powracają w nowej formie – online. W wybrane piątki o 19.00 czeka Was niezwykła podróż w świat muzyki i gwiazdozbiorów. Wystarczy zaprosić nas do swoich laptopów, tabletów czy smartfonów!

Każdy koncert to unikatowe połączenie wykonywanej na żywo muzyki z wizualizacjami kosmosu, wyświetlanymi w Planetarium. Odwiedzamy gwiazdy, planety i inne ciała niebieskie, poznając odległe zakątki Wszechświata. To zarówno przeżycia artystyczne, jak i refleksja na temat naszego miejsca we Wszechświecie. 

Zapraszamy od 29  maja do 3 lipca. 

——— 

Koncerty realizowane są w ramach projektu #Kopernikwsieci: Festiwal Przemiany i Koncerty pod gwiazdami. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
 

1. KONCERT

29 maja 2020 r., godz. 19.00
Koncert pod gwiazdami: Maria Gabyś-Heyke
Link do transmisji online >

Maria Ludwika Gabryś-Heyke – pianistka wyróżniająca się szerokimi zainteresowaniami muzycznymi oraz umiejętnością gry na fortepianie współczesnym, mozartowskim Hammerklavier oraz romantycznym pianoforte. Absolwentka i profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertowała na calym świecie. Najważniejsze nagrody: I nagroda na konkursie L. v. Beethovena w Hradec (Czechy), I nagroda na konkursie Edwin Fischer Wettbewerb w Luzern (Szwajcaria), I nagroda na konkursie na instrumentach historycznych Chopin Golden Ring w Słowenii.
www.mariagabrys.eu

Program: 

Fryderyk Chopin

Nokturn Es-dur op.9 nr 2
Nokturn Es-dur op.55 nr 2
Nokturn b-moll op.9 nr 1
Nokturn H-dur op.32 nr 1
Walc h-moll op.posth.
Mazurek h-moll op.30 nr 2
Mazurek cis-moll op.6 nr 2
Preludium Des-dur op.28 nr 15
Fantaisie-Impromptu cis-moll op.66