Koncert pod gwiazdami: Aldona Nawrocka i Tomasz Woźniak

Zapraszamy na niezwykłą podróż w świat muzyki i gwiazdozbiorów. Wystarczy zaprosić nas do swoich laptopów, tabletów czy smartfonów!

Każdy koncert to unikatowe połączenie wykonywanej na żywo muzyki z wizualizacjami kosmosu, wyświetlanymi w Planetarium. Odwiedzamy gwiazdy, planety i inne ciała niebieskie, poznając odległe zakątki Wszechświata. To zarówno przeżycia artystyczne, jak i refleksja na temat naszego miejsca we Wszechświecie.

———
Koncerty realizowane są w ramach projektu #Kopernikwsieci: Festiwal Przemiany i Koncerty pod gwiazdami. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”.

———
Udział w Koncertach pod gwiazdami online jest bezpłatny, ale będziemy ogromnie wdzięczni, jeśli przekażecie darowiznę na naszą zbiórkę. Każda kwota jest dla nas ważna!

4. Koncert

3 lipca 2020 r, godz. 19.00
Koncert pod gwiazdami: Aldona Nawrocka i Tomasz Woźniak

Link do transmisji online >>

Nasz letni koncert to muzyczna podróż przez gwiaździste niebo, pełna „niebiańskich” standardów Georga Gershwina,  Louisa Armstronga, Michela Legranda, Ennio Morricone i Gustawa Holsta. W programie są także muzyczne księżyce ("Lunares tempora"i "Piccola Luna") i świetlne preludia elektroniczne ("Préludes de lumière”). Wystąpią dla Was Aldona Nawrocka i Tomasz Woźniak. 

 

Aldona Nawrocka - kompozytorka, pianistka i pedagog, doktor sztuki muzycznej. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz stypendystka szwajcarskiej Musik Hochschule w Lucernie. Laureatka wielu konkursów. 

Tworzy muzykę instrumentalną, wokalną, elektroniczną, czynnie działa w obszarze sztuk multimedialnych (z tańcem i teatrem). Jej utwory były prezentowane na licznych festiwalach w Polsce i za granica.

Obecnie jest związana pracą pedagogiczną (jako adiunkt) z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

 

Tomasz Woźniak – trębacz, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, doktor sztuki muzycznej. Jako stypendysta Ministra Kultury doskonalił swe umiejętności na studiach podyplomowych w Conservatoire Supérieur w Paryżu u Guy Touvrona.

Laureat  ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów instrumentów dętych blaszanych.

Koncertuje jako solista i kameralista, wykonując i nagrywając repertuar od baroku do muzyki XXI-wieku. Zawodowo związany jest z Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie.