Halo Ziemia

Dlaczego tak bardzo potrzebujemy kontaktu z innymi? Czy Internet naprawdę zbliża ludzi? Jak dać o sobie znać innym potencjalnym mieszkańcom kosmosu? Zobacz „Halo Ziemia” – najnowszy film, stworzony przez planetarium Centrum Nauki Kopernik. Od 27 kwietnia w repertuarze.

Z JASKINI W KOSMOS
Dążenie do kontaktu z innym człowiekiem jest jedną z najwcześniej ujawniających się i najsilniejszych ludzkich potrzeb. Próbując ją zaspokoić odkryliśmy pismo, radio, telefon, telegraf, a w końcu Internet. Pokonywaliśmy bariery językowe, problemy związane z odległością i czasem przepływu informacji. Dzięki nowoczesnym technologiom i urządzeniom ułatwiających komunikowanie się rozwijamy naszą cywilizację – zmieniamy świat oraz siebie samych.

Halo Ziemia” zabierze Cię w podróż, podczas której poznasz ważne momenty w historii komunikacji. Przelecisz nad mityczną wieżę Babel, obejrzysz pierwsze piktogramy – malowidła w jaskini Lascaux, złożysz wizytę Johannesowi Gutenbergowi. Odwiedzisz surrealistyczną bibliotekę, będziesz świadkiem pierwszej rozmowy telefonicznej, początków internetu i startu rakiety Voyager. Wsłuchasz się w Kosmos. Może uda Ci się usłyszeć kogoś, kto szuka kontaktu właśnie z Tobą?

Twórcy:
Narrator wersji polskiej – Zbigniew Zamachowski
Narrator wersji angielskiej – Andrzej Blumenfeld
Muzyka – Jan Duszyński
Reżyseria i montaż – Paulina Majda
Scenariusz – Paulina Majda, Maciej Mucha, Maciek Sznabel
Reżyseria dźwięku – Agata Chodyra, Dominika Kotarba
Reżyseria animacji – Maciej Rasała
Animacja, modelowanie, teksturowanie, oświetlenie, rendering, kompositing –
Maciej Rasała, Mirosław Restel, Mirosław Mielczarski, Magdalena Sobczak, Maciek Sznabel
Scenografia – Paulina Majda, Maciej Rasała
Producent wykonawczy – Maciej Mucha
Producent: Planetarium Niebo Kopernika, Centrum Nauki Kopernik, Warszawa 2017

Zobacz trailer 1 >>
Zobacz trailer 2 >>
Sprawdź najbliższe seanse filmu ,,Halo Ziemia'' >>

OTOCZENI OBRAZEM
Filmy prezentowane na sferycznych ekranach planetariów są  tworzone w technologii fulldome. Dzięki niej możesz obserwować akcję rozgrywającą się przed Tobą, nad Tobą, z boku i z tyłu. Obraz Cię otacza, oddziałuje na zmysły i daje wrażenie uczestniczenia w fabule. Taka produkcja jest wyzwaniem dla twórców, którzy zarówno storyboardy, jak i całe kadry muszą wpisywać w format koła. Wszystkie pokazywane w filmie obiekty są „ustawione” na jego obwodzie i zbiegają się ku środkowi. W produkcjach fulldome nie stosuje „ostrego” montażu. Ujęcia zmieniają się w wyniku przejść i przenikań. Specyficzne są także ruchy kamery – o wiele wolniejsze niż w tradycyjnych filmach.

NAJNOWOCZEŚNIEJSZE PLANETARIUM W POLSCE
Teraz w planetarium Centrum Nauki Kopernik można zanurzyć się we Wszechświecie jak nigdy dotąd! 6 nowych projektorów pozwala zobaczyć obraz w rozdzielczości 8K – to 2,5 razy więcej pikseli niż wcześniej i 16 razy więcej niż w telewizorze full HD! Zmieniła się także strefa wejścia do planetarium. Przestrzeń stała się bardziej przestronna, lepiej oznakowana i wygodniejsza. To kolejny etap procesu doskonalenia się, który prowadzimy w Koperniku od 2015 r.

Powiązane aktualności